Chorvaté sedmi body v dohrávce otočili zápas a budou brát medaile

17.07.2015 | Jan Čech
Není konec zápasu, doku není zahrán poslední out. 0:6. To byl stav, který z pohledu Izrealců svítil na tabuly před dohrávkou sedmé směny. V sedmé směně, ale zápas otočili i díky dlouhému GrandSlamu Mateji Balenta.
datum: 17.07.2015 čas: 15:30
Směna 1 2 3 4 5 6 7 T R H E
Izrael 1 0 1 0 0 0 4 6 6 0
Chorvatsko 0 0 0 0 0 0 7 7 6 5
Vítězný nadhazovač Poražený nadhazovač
Bruno Kukolja Elan Zashin

Hned v úvodní směně Izrael boduje. Adi Leon dobíhá pro bod po odpalu Amita Barana. Druhý bod přichází ve směně třetí. Benjamin Rosenberg pálí trojmetový odpal a po nepřesném příhozu zvyšuje náskok svého týmu.

Chorvatům se v průběhu zápasu prakticky vůbec nedaří v útoku. Jejich starty na pálce většinou lehkým odpalem pro soupeřovu obranu, která hraje bez jakýchkoli zaváhání. To podporuje skvělý výkon Itaye Harrouche na nadhazovacím prkně a po pěti směnách na tabuli svítí stále 2:0 pro Izrael.

Ve směně sedmé přitlačili Izraelci na pilu a po několika odpalech a chybách obrany přidali čtyři body a vypadalo to na jasnou záležitost. Jenže ta se nekoná. To se stalo v dohrávce sedmé směny, se vidí jednou možná dvakrát za deset let. Tři mety zdarma, hit, divoký nadhoz a stav je již z pohledu Chorvatů 2:6 a plné mety. A přichází začátek lineupu. Matija Balent, který má do té doby pouze jeden hit v turnaji se opírá do nadhozu a míček končí daleko za plotem. 6:6. V zápetí po dvou ulívkách a pased ballu je obsazená třetí meta a po odpalu na druhého metaře běžec ze tři dobíhá pro vítězný bod.

Chorvaté tedy neskutečně otáčejí v poslední chvíli zápas a postupují do bojů o medaile, na Izrael zbývá opět jen čtvrté místo.

Ohlasy trenérů:

Brian Klaff (Izrael): "Jsme zklamaní. Je mi především líto kluků, kteří se velmi snažili. Je to škoda. Celý turnaj se nám povedl, až na tuto směnu."

Alen Magdalenic (Chorvatsko): "Tohle byl jeden z těch zápasů, o kterých by někdo mohl udělat film. V životě jsem nic podobného nezažil. Jsem nesmírně hrdý na kluky, že bojovali až do samotného konce a nezabalili to. Když jsme prohrávali o 6 a za celý zápas nedokázali pořádně trefit balon, vypadalo to beznadějně. A pak uděláme 7 bodů... Nemám slov."