Britové končí pátí, Poláky těsně porazili

18.07.2015 | Jan Čech

Zápas jako na houpačce. Páté místo nakonec obsadila Velká Británie, když v nervy drásajícím závěru s Polskem udržela těsné vedení 13:12. Polácí končí šestí, za svůj výkon se však stydět rozhodně nemusí.

datum: 18.07.2015 čas: 15:00
Směna 1 2 3 4 5 6 7 T R H E
Velká Británie 4 1 2 0 0 5 1 13 8 6
Polsko 5 0 3 0 3 0 1 12 4 2
Vítězný nadhazovač Poražený nadhazovač
Brown Damon Skarzynski Szymon

Britský první útok hned přinesl čtyři doběhy, především zásluhou čtyř met zdarma a odpalu Robbieho Studholma, který stahoval tři body. Poláci ale odpověděli body pěti, díky metám zdarma, trefení a odpalu za dva body v podání Pawla Zagorskiho, a tak byl stav po první směně 5:4 pro domácí tým v tomto utkání.

V průběhu dalších směn postupně přibývali body na obou stranách zejména na mety zdarma, chyby a občas i na nějaký ten povedený odpal. V polovině zápasu, tedy před dohrávkou čtvrté směny byl stav z pohledu Poláků 8:7.

V páté směně přidávají body opět polští hráči, díky dvou chybám v obraně Britů a jednomu odpalu se dostávají do vedení 11:7. Ve směně šesté se Britové zmátořili a několika metami zdarma a dobrými hity se dostali do vedení 12:11. Dva body stahovaly odpaly opět Robbieho Studholma a Roba Mosleyho. V poslední , tedy sedmé směně se rozhodlo. Britové skórují jednou a vedou před dohrávkou o dva body. V té Poláci bez outu plní mety a snižují na rozdíl jednoho bodu. Stále plné mety. Pak je ovšem po odpalu na nadhoz vyautován běžec, který se pokouší srovnat za nebezpečnou hru a další odpal chytají Britové ze vzduchu a hrají dvojit a tím ukončují utkání.

Velká Británie tedy vítězí 13:12 a končí na místě pátém, Polsko končí šesté.

Ohlasy trenérů:

Mateusz Macniak (Polsko): "Dnes jsme hodně chybovali, ale to Britové taky. Na druhou stranu jsme docela pálili. Jsme šestí, ale mohli jsme být klidně pátí nebo čtvrtí. Vyhrávat může každý, stejně tak i prohrávat, ale to je softball."

Josh Peat (Velká Británie): "Hodně vyrovnaný zápas. Balá jsme se, že náš nadhoz už nevydrží, ale zvládl to nakonec. Taky jsme trefovali balóny, což je dobré znamení. Kluci jsou teď hodně šťastní."