Češi rozstříleli Lohmanna, jsou ve finále

17.07.2015 | Jan Čech

Kdo čekal vyrovnaný zápas, tak byl dvě směny spokojen. Poté ale přišel český koncert v útoku a velice dobrá obrana v čele s Jonášem Hajným. To byly hlavní důvody poměrně jednoznačného vítězství 15:3 po čtyřech směnách. Dánům nepomohl ani jejich první nadhazovač Lukas Lohmann.

datum: 17.07.2015 čas: 18:00
Směna 1 2 3 4 5 6 7 T R H E
Česká republika 1 2 6 6 15 11 0
Dánsko 3 0 0 0 3 2 1
Vítězný nadhazovač Poražený nadhazovač
Hajný Jonáš Lohmann Lukas

V úvodní směně Češi jedenkrát skórují. Na dva outy pálí triple Dan Černý a Jakub Hajný ho dalším odpalem stahuje pro první bod utkání. Dánové odpovídají třemi body, včetně dvoubodového homerunu Tobiase Holmelunda. Kdo by si v tu chvíli myslel, že to jsou jejich poslední body v utkání.

Od druhé směny je již prakticky na hřišti pouze jedno mužstvo. Češi tvrdě tlačí do Dánské jedničky na nadhozu Lukase Lohmanna a téměř každý ho počastuje tvrdou ranou do zadního pole. Ve druhé směně dvoumetovým odpalem stahuje dva body Dominik Čech, ve třetí triplem Václav Šrétr. Třetí a čtvrtá směna se ukáží jako rozhodující. Češi v každé z nich dávají šest bodou, což už nevydrží ani kauč Dánska a viditelně otřesenou jedničku na prkně svého týmu stahuje ze hry. Zápas chvíli poté skončí, konečný výsledek: ČR 15 Dánsko 3.

Češi tedy postupují přímo do finále, Dány čeká zítra dopoledne oprava s Chorvatskem

Ohlasy trenérů:

Dušan Šnelly (Česká republika):"Jsme rádi, že jsme ušetřili síly a nemusíme hrát sobotní opravu. Jsme rádi, že Dáni konečně vytáhli svou jedničku. Ukázalo se, že z lepším nadhozem se lepší i naše pálka. Nečekali jsme takovíto průběh, ale chtěli jsme vyhrát a věděli jsme, že na dobrého nadhazovače se prosadíme."

Gilles Fournier (Dánsko): “Prohráli jsme 15:3. Ukazuje to, že když mají naši nadhazovači jenom 70 nebo 80% výkonnost, soupeř bude pálit. Musíme soupeře udržet tak na šesti bodech. Když jich ale dostaneme 15, je už docela těžké zůstat ve hře. To se nám dnes nepodařilo. Teď musíme jít dál. Odehrát ranní zápas, dobře se protáhnout a pak hrát finále."