Český první útok a perfect game Michala Holobrádka rozhodly zápas s Poláky

16.07.2015 | Jan Čech

No-hitterů tu bylo už dost, jako by si řekl Michal Holobrádek a hodil tzv. perfect game ( utkání, ve kterém se soupeřící tým nedostane na metu - pozn. redakce). Český tým navíc hned v první směně desetkrát skóroval a zápas ukončil výsledkem 11:0 před dohrávkou čtvrté směny.

datum: 16.07.2015 čas: 18:00
Směna 1 2 3 4 5 6 7 T R H E
Polsko 0 0 0 0 0 0 3
Česká republika 10 0 1 11 9 0
Vítězný nadhazovač Poražený nadhazovač
Holobrádek Michal Kruczek Przemyslav

Na nadhazovacím prkně českého týmu se poprvé od pondělního zápasu s Dánskem objevuje Michal Holobrádek. A je při chuti, zápas začíná třemi strikeouty. To češi hned v první směně skorují deseti body. Za zmínku stojí dva stažené body odpalem Jana Hospodky a dvoubodový homerun Daniela Černého.

Ve druhé směně Michal háže další dva strikeouty a po odpalu po zemi polský útok končí opět bez obsazené mety. Čechm se již po zbytek zápasu moc na pomalý nadhoz nedaří, ve třetí směně přidávají ještě bod, kdy po odpalu Jana Cabalky dobíhá Dominik Čech. Zápas ve čtvrté směně uzavírá český nadhazovač devátým strikeoutem.

Ohlasy trenérů

Dušan Šnelly (Česká republika): "Zápas byl ještě rychlejší než jsme čekali. Poláci doteď na turnaji hráli v obraně velmi dobře, ale dnes jejich nadhazovač nedokázal udržet naše pálkaře na uzdě. Klukům jsme radili, aby dobře vybírali balóny, že striků nemusí být moc. Ale zvádli to výborně. Zítra chceme vyhrát, abychom pošetřili síly. Uvidíme jak tomu přistoupí Dánové, jestli konečně nastoupí jejich první nadhazovač."

Mateusz Matcniak (Polsko): "Myslím, že to byl nejlepší nadhazovač turnaje (Michal Holobrádek, pozn. red.) a ukázal nám svoji třídu. Skvělý nadhoz, skvělá kontrola, skvělá volba nadhozů. Pro nás to byla první zkušenost s takovým nadhozem a tak logicky jsme nebyli schopni kontaktovat míče do hry. Byl to pro nás velký test."