Chorvaté výhrou pojistili třetí místo v tabulce

16.07.2015 | Jan Čech

Chorvatský tým ve svém poslední zápase zvítězil na výběrem Velké Británie 11:4. Favorit uhájil třetí místo a zítra se střetne s výběrem Izraele.

datum: 16.07.2015 čas: 15:30
Směna 1 2 3 4 5 6 7 T R H E
Chorvatsko 0 3 4 3 1 11 5 3
Velká Británie 0 0 3 0 1 4 3 2
Vítězný nadhazovač Poražený nadhazovač
Balent Matija Brown Damon

Ve druhé směně právě Chorvaté otevřeli skóre zápasu a po třech metách zdarma a jedné chybě byl stav 3:0. Ve třtí směně přidal tým vedený Damirem Mandičem další čtyři body a i když v dohráce inkasoval třikrát šel si v celém průběhu zápasu jednonačně pro vítězství. Další tři body ve čtvrté a jeden v páté směně nakonec ukončily zápas předčasně po pěti směnách.

Britové se opět potýkali s horší kontrolou nadhazovače, který věnoval vítězům osm met zdarma a Mateje Potočkiho navíc dvakrát trefil. Chorvatům tedy stačilo pouze pět odpalů na 11 bodů a tím i na vítězství 11:4.

Ohlasy trenérů:

Alan Magdalenic (Chorvatsko): "Tento zápas byl pro nás povinné vítězství, chtěli a potřebovali jsme být lepším týmem a to se také povedlo. Chtěli jsme již od začátku Brity zatlačit a to se povedlo. Britové se ale nevzdali a bojovali až do konce. Britové jsou mladí a ještě se mohou hodně naučit a také je to vidět, že chtějí. Musím ale pogratulovat svým klukům, kteří dokázali bojovat po celý zápas. A teď se musíme připravit na play-off a dál budeme doufat v medaili. Největší rozdíl byl v nadhozu, dokázali jsme držet pod kontrolou stoupáky a točky, oni měli pouze jednoho nadhazovače, který byl konkurence schopný."

Josh Peat (Velká Británie): "Byl to velmi těžký zápas, měli jsme ho vyhrát. Mám pocit, že jsme měli více hitů, více jsme se dostávali na mety a i naše bězce stahovali. Ale zápas jsme prohráli na chyby v poli a na příliš evlké množství met zdarma nebo trefení nadhozem. Ale jinak jsme byli lepším týmem, oni skórovali na naše chyby, to bylo rozhodující. Souhlasím s Alanem, že hlavní rozdíl byl v nadhozu. Na tom musíme zapracovat, zbytek byl v pořádku..."