Izrael vybojoval třetí výhru, šokoval Dánsko

16.07.2015 | Stanislav Horák
Téměř bezchybný výkon a obětavá hra přinesla dnes po poledni Izraeli obrovský úspěch v podobě vítězství nad dosud suverénním Dánskem a způsobil tak dosud největší překvapení turnaje.
datum: 16.07.2015 čas: 12:30
Směna 1 2 3 4 5 6 7 T R H E
Dánsko 1 0 0 0 0 1 0 2 4 1
Izrael 0 2 0 0 0 1 3 5 2
Vítězný nadhazovač Poražený nadhazovač
Zashin Elan Adelsbaek Andreas

Izraelští měli namále už v úvodní směně, ale díky double play vyvázli jen s jedním doběhem, sami pak na pálce v druhé směně díky dvěma odpalům dokázali výsledek otočit, a od té doby držela jejich defenzíva v předchozích duelech velmi úspěšné pálkaře Dánska na uzdě.

Ti sice dokázali v úvodu šesté směny po chybách střídajícího nadhazovače Zashina srovnat, naopak Izrael přece jen šokující vítězství vybojoval, když v šesté směně už se dvěma auty využil velkou chybu dánského kečra, jehož špatný hod znamenal Rosenbergův doběh a, jak se později ukázalo, také vítězný bod Izraele.

Dánsko nedokázalo navázat na ofenzivně úspěšné předchozí duely, ani využít některých chyb soupeře a utrpělo tak vůbec první porážku na šampionátu. Izrael si díky vítěsztví pojistil čtvrtou příčku v tabulce a v play-off narazí s největší pravděpodobností na Chorvatsko.

Ohlasy trenérů:

Brian Klaff (Izrael): „Tým hrál výborně. Těsně před zápasem jsme měli nepříjemné zranění. Náš střední zadní polař si při rozcvičce zlomil ruku. Tým se ale semknul a hrál skvěle. Je to pro nás velké vítězství, nad Dánskem jsme nevyhráli od roku 1998. Porazili jsme je v prvním zápase, který jsme s nimi hráli a od té doby nic. V zápase sice o nic vlastně nešlo, ale pro nás osobně je to důležité, že dokážeme porazit silný tam jako tento.“

Gilles Fournier (Dánsko): „Čtyři naši hráči byli nemocní, ale stejně by asi nenastoupili. Nasadili jsme mladého patnáctiletého nadhazovače a házel dobře. Dostal jenom tři body. Na druhou stranu proti nadhozu jako byl ten izraelský, musíme dát více bodů než jen dva. Takovéto zápasy bychom měli vyhrávat. Prohra pro nás nic neznamená, protože pořád jsme první v tabulce, ale prohrávat není příjemné. Byl to dobrý zápas pro Izrael, dlouho nad Dánskem nevyhráli. Hodně se zlepšili a můžou na to být hrdí.“