Chorvaté se na výhru nad Polskem nadřeli

16.07.2015 | Jan Čech

Stejně jako včera Dánové, i dnes v prvním zápase Chorvaté se na výhru nad Polskem pěkně nadřeli. Nakonec zápas v páté směně otočili i ukončili.

datum: 16.07.2015 čas: 10:00
Směna 1 2 3 4 5 6 7 T R H E
Polsko 2 1 0 1 1 5 6 2
Chorvatsko 0 0 2 1 9 12 12 5
Vítězný nadhazovač Poražený nadhazovač
Belas Kristijan Garus Szymon

Začátek zápasu se více povedl polskému týmu. Tymoteusz Orszulik pálí s dvěma obsazenými metami a Polsko vede 2:0. Po druhé směně je stav už 3:0, když se Chorvatům stále nedaří v útoku na pomalý nadhoz soupeře. Až ve třetí směně Chorvaté skórují a to dvakrát i přes krásný dvojout polské obrany.

Poláci ale pokračují v dobrém útoku i obraně a v dalších dvou směnách pokaždé jeden bod. V dohrávce páté směny ale chorvatský útok zabírá na plné obrátky, a zápas nejen otáčí, ale dokonce ukončuje rozdílem bodů. Konečné skóre je tedy 12:5.

Ohlasy trenérů:

Mateusz Macniak (Polsko): „Dnes jsme nehráli dobře, možná tak akorát na začátku prvních pár směn. Náš nadhazovač pak ale stále nadhazoval své pomalé nadhozy, spíše slowpitchové, a Chorvatsko je začalo trefovat a přidávat body. No a dali o sedm bodů více.“

Alen Magdalenic (Chorvatsko): „Zápas byl těžší, než jsme předpokládali. Hráli jsme ale pořád stejně a tvrdě jsme pálili. Nakonec se naše smůla prolomila. Jsem rád za naše kluky, protože ukázali, že dokážou otočit zápas. Za ten obrat jsem na ně hrdý. Normálně nemám podobné zápasy rád, ale i tak musíme hrát.“