Češi vyřídili Brity ve třech směnách, Preclík má no-hitter

15.07.2015 | Jan Čech
Česká mašina se rozjela plnou parou a odnesli to Britové. Jednoznačný výsledek i průběh utkání. Předvedli se především nadhazovač Michal Preclík a pálkař Václav Šrétr, který odpálil homerun. Konečné skóre - ČR : Velká Británie 18:0.
datum: 15.07.2015 čas: 18:00
Směna 1 2 3 4 5 6 7 T R H E
Česká republika 6 3 9 18 8 1
Velká Británie 0 0 0 0 0 5
Vítězný nadhazovač Poražený nadhazovač
Preclík Michal Saunders Joshua

Hned v první směně po třech metách zdarma, jednom trefení pálkaře a dvou hitech (Dominik Čech a Jonáš Hajný) se Češi ujímají vedení 6:0. Obranu tentokrát řídí z nadhazovacího kruhu Michal Preclík. Ve směně druhé přidávají naši opět dva hity, a když k tomu připočteme jednu metu zdarma a jedno trefení, tak před dohrávkou směny je stav již 9:0.

Ve třetí směně přichází český homerun, který pálí Václav Šrétr. Na něho navazuje několik dalších hitů, přibývají také chyby v obraně Velké Británie a stav je na konci českého útoku 18:0. Ani ve třetím útoku se Britové nezmohli na odpor českému týmu a tak utkání skončilo rozdílem již po třetí směně.

Ohlasy trenérů:

Dušan Šnelly (Česká republika): „V tomhle zápase se jasně ukázal rozdíl mezi nadhazovači obou týmů. Zatímco náš třetí nadhazovač bez problémů stačil na britské pálkaře, tak my jsme spíše běhali po metách, než že bychom pálili, protože víceméně nebylo ani co.“

Josh Peat (Velká Británie): „Bylo to docela bláznivé. Vše je nakonec přeci jenom o nadhozu. A na konci dne byl vlastně jenom jeden tým, který hrál. Nevadilo ani, že jsme hráli dva zápasy denně. Bohužel ale náš nadhazovač už nestíhal.“