Dánové se protrápili k výhře s Poláky, dalším homerunem se blýskl Brown

15.07.2015 | Jan Čech

Favorit z Dánska se řádně protrápil k vítězství 9:6 nad Polskem. Vítězné body dali Dánové ve čtvrté směně, ale víceméně až dokonce zápasu se museli strachovat o vítězství. Velicce sympatický výkon polského národního týmu.

datum: 15.07.2015 čas: 15:30
Směna 1 2 3 4 5 6 7 T R H E
Dánsko 2 1 1 3 0 1 1 9 13 5
Polsko 0 4 0 0 0 2 0 6 4 0
Vítězný nadhazovač Poražený nadhazovač
Holmelund Tobias Garus Szymon

Dánský tým začal utkání dvěma body hned v první směně po dvou metách zdarma, jednom hitu a sebeobětovacím odpalu. Ve druhé směně přidali seveřané další bod, nicméně dohrávka právě druhé směny je zastihla v nedbalkách. Poláci na jeden hit, jednu metu zdarma, jedno trefení a čtyři dánské chyby čtyřikrát skórovali a po dvou směnách svítil na tabuli nečekaný stav 4:3 pro Polsko.

Ve třetí směně ale Dánové srovnali, po dvou hitech a sebeobětovacím odpalu a ve čtvrté směně již favorit zápas otáčí ve svůj prospěch. Tři hity a dvě mety zdarma znamenaly vedení Dánů 7:4 v polovině utkání.

V šesté směně Dánové přidávají další bod, nicméně v dohrávce téže směny Poláci po odpalu Tymoteusze Orszulika snižují na 6:8. Sedmou směnu začíná Anton Brown solo homerunem přes střední pole a stav je 9:6. A tento stav zůstal až do konce utkání.

Ohlasy trenérů:

Giller Fournier (Dánsko): "Byl to pro nás strašný zápas, ale to se může stát. Hráči nejsou z Dánska zvyklí hrát slowpitch, takže pro ně bylo těžké správně se načasovat, museli jsme zkoušet jiné věci. Nakonec jsme ale dali několik bodů. Nadhoz ani pole nebyli stoprocentní. Prostě to pro nás nebyl dobrý zápas, ale tušil, že se něco takového může stát, takže žádné překvapení."

Mateusz Macniak (Polsko): "Pravděpodobně nás nejlepší zápas na turnaji. Bylo to hezké utkání na pohled, ale prohráli jsme. Je to pro nás dobrý výsledek. Nejsme favority na play-off, počítá se spíše že budeme hrát s Británií. Kdybychom včera hráli jako dnes, mohli jsme myslet výše."