Izrael bez potíží porazil Velkou Británii rozdílem

15.07.2015 | Stanislav Horák
Po včerejším vítězství s Poláky a porážce s Čechy nastoupil Izrael proti Británii jako favorit a beze zbytku svou úlohu splnil. Ačkoliv se možná čekalo výraznější vítězství, Izrael relativně v poklidu navyšoval skóre, aby jedním doběhem na konci páté směny zápas ukončil.
datum: 15.07.2015 čas: 12:30
Směna 1 2 3 4 5 6 7 T R H E
Velká Británie 0 1 0 2 2 5 7 3
Izrael 1 3 1 6 1 12 2 2
Vítězný nadhazovač Poražený nadhazovač
Zashin Elan David Damon Brown

Britové dokázali relativně držet krok s favoritem utkání pouze do dohrávky čtvrté směny, do které si přinášeli relativně nadějný výsledek 3:5, jenže Izrael se poté nadechl k ofenzivní smršti a šesti body navýšil vedení na nedostižných 11:3.

A i když Britové dokázali přidat ještě dva body v 5. směně a snažili se vynutit pokračování zápasu, Izraelští už si vítězství rozdílem vzít nenechali a dalším doběhem ukončili duel.

Nejkurióznější na celém zápase je, že Izrael až do stavu 9:3 všechny body skóroval bez jediného hitu, ten první zaznamenal ve 4. směně Harrouche. I tak ale dokázali Izraelští pošetřit trochu sil do zítřejšího duelu s Dánskem.

Ohlasy trenérů:

Josh Peat (Velká Británie): „Trochu jsme zaspali už na startu. Špatně jsme nepálili, v poli to taky bylo dobré, ale úplně se nám nedařilo na nadhozu. Bylo hodně met zdarma. To bylo hodně důležité. Teď se musíme snažit proti České republice.“

Brian Klaff (Izrael): „Ze čtyř zápasů máme dvě výhry. Skóre 3:1 by samozřejmě bylo lepší než 2:2, ale i to je pro nás hodně dobré. Teď se budeme snažit být v play-off.“