Češi opět vyhráli rozdílem, na nadhozu exceloval Jonáš Hajný

15.07.2015 | Jan Čech

Stejně jako ve včerejším utkání s Izraelem, zvítězil český tým rozdílem v páté směně. A opět se ve velice dobrém světle předvedl na nadhozu Jonáš Hajný.

datum: 15.07.2015 čas: 10:00
Směna 1 2 3 4 5 6 7 T R H E
Česká republika 0 1 5 0 3 9 7 0
Chorvatsko 0 0 0 0 0 0 1 3
Vítězný nadhazovač Poražený nadhazovač
Hajný Jonáš Kukolja Bruno

Skóre zápasu otevírá český tým na začátku druhé směny, kdy po dvou zaváháních v chorvatské obraně dobíhá pro bod Jakub Hajný.

Ve směně třetí obsazuje metu Dominik Čech a Jan Cabalka ho odpalem do středního pole stahuje pro druhý doběh utkání. Dan Černý poté dostává metu zdarma a následují odpaly Jakuba Hajného a Dana Bukáčka, Martina Turka a před dohrávkou třetí směny to bylo už 6:0 pro Čechy. V páté směně přidali čeští softballisté ještě tři body po několika odpalech a zápas ukončili rozdílem 9:0.

Velice dobrý výkon na nadhozu předvedl stejně jako ve včerejším večerním zápase Jonáš Hajný, na kterého měl chorvatský tým pouze jeden úspěšný odpal.

Ohlasy trenérů:

Jaroslav Korčák (Česká republika): „Výsledek 9:0 vypadá poměrně jednoznačně, ale evidentně i Chorvati se od minula zlepšili. Na pálce vypadali dobře a určitě měli smůlu, že trefovali lidi. Líbí se mi ale, že Chorvatsko a Izrael i ty slabší týmy se zlepšují a do budoucna nám budou rovnocenným soupeřem. My jsme dnes pálili ještě o něco lépe než včera, tak jsme dali více bodů. S naším výkonem se mi zvedá spokojenost.“

Alen Magdalenic (Chrovatsko): „Byl to těžký zápas. Začali jsme dobře a drželi jsme skóre. Češi se trefovali a začali dávat body. Hodně jsme střídali, aby si nejvíce hráčů vyzkoušelo tu zkušenost hrát proti Čechům. Skóre rozhodně odpovídá. Snad Česko porazíme třeba ve finále.“