Češi proti Izraelcům nezaváhali, zápas opět ukončil homerun

14.07.2015 | Jan Čech

Stejně jako Dánové, ani Češi nezaváhali a zvítězili 7:0. Zápas skončil stejně jako předchozí utkání homerunem, tentokrát již v dohrávce páté směny.

datum: 14.07.2015 čas: 18:00
Směna 1 2 3 4 5 6 7 T R H E
Izrael 0 0 0 0 0 0 3 3
Česká republika 1 0 2 1 3 7 7 0
Vítězný nadhazovač Poražený nadhazovač
Hajný Jonáš Barak Yuval

Češi si chtěli po včerejší porážce zpravit chuť a to se jim minimálně částečně podařilo. Po odpalu Jana Cabalky a následném outu Daniela Černého se dostali do vedení 1:0 hned v první směně.

Na nadhozu tentokrát český tým držel Jonáš Hajný a tak mohli jeho spoluhráči přidat body. A to se stalo ve směně třetí. Po ulívce benjamínka týmu Matěje Jedličky a jeho krádeži postupně pálili Václav Šrétr, opět Jan Cabalka a Martin Turek a skóre bylo již 3:0.

Ve čtyřce přidali domácí hráči bod a v páté již za stavu 5:0, kdy doběhl Jakub Hajný, se do nadhozu opřel s jednou metou obsazenou Dan Bukáček a dvoubodovým homerunem zápas ukončil pro rozdíl bodů. ČR - Izrael tedy 7:0.

Ohlasy trenérů:

Jaroslav Korčák (Česká republika): „Měli jsme pomalejší začátek, ale nakonec jsme probudili pálky a dovedli jsme to do rozdílu. Hodnotím to kladně, protože jsme hlavně nedostali žádný bod a bylo to rozdílem. Určitě pro nás lepší zápas než včera.“

Brian Klaff (Izrael): „V podstatě jsme s výsledkem spokojeni. Před dvěma lety v Dánsku, když jsme hráli s ČR, tak naše výsledky byly asi 15:0 a 16:0 a hráli jsme vždy dvakrát tři směny a neměli jsme ani jeden hit. Za ty dva roky se pro nás jedná o velký pokrok. Češi jsou dobrý tým a musíme je pochválit. My tento výsledek bereme a za dva roky snad bude ještě o něco lepší.“