Dánové porazili Chorvaty 7:0, zápas ukončil Brownův tříbodový homerun

14.07.2015 | Jan Čech

No-hitter Lukase Lohmanna a tříbodový homerun Antona Browna v dohrávce páté směny. To byly nejzajímavější prvky utkání, které skončilo v šesté směně rozdílem 7:0 ve prospěch Dánska.

datum: 14.07.2015 čas: 15:30
Směna 1 2 3 4 5 6 7 T R H E
Chorvatsko 0 0 0 0 0 0 0 0 5
Dánsko 0 0 2 0 0 5 7 7 0
Vítězný nadhazovač Poražený nadhazovač
Lohmann Lukas Belas Kristijan

Až do třetí směny se nic podstatného nestalo, kralovaly obě obrany a oba nadhazovači. Po dvou chybách Chorvatů se ujímají vedení Dánové 2:0 a tohle skóre drží až do dohrávky směny šesté. V té seveřané dvěma body navyšují vedení na 4:0 aby poté Anton Brown svým druhým tříbodovým homerunem dne zápas předčasně pro rozdíl bodů ukončil.

Nutno vyzdvyhnout také výkon Lukase Lohmanna, který jako druhý nadhazovač na turnaji odházel ceněný no-hitter (zápas, ve kterém nadhazovač neumožní úspěšný odpal - pozn. redakce) a pouze jednoho pálkaře pustil na metu po čtyřech nepřesných nadhozech.

Ohlasy trenérů:

Alen Magdalenic (Chorvatsko): „Skóre je vyšší, než by asi mělo být. Hráli jsme dobře, musím naše hráče pochválit. Dlouho jsme se drželi ve hře. Doufám, že podobně budeme hrát i příště a budeme vyhrávat.“

Gilles Fourier (Dánsko): „Hráli jsme tři zápasy a máme tři výhry. To je pro nás ideální výsledek. Chorvatsko není špatný soupeř, ale bylo to o něco jednodušší, než byli včera Češi. Výhra je to ale důležitá.“