Divokou přestřelku vyhráli nakonec Izraelci

14.07.2015 | Stanislav Horák
Jestliže se po zápase Izraele proti Chorvatsku psalo jako o zápase defenzivním, dnes si na své přišli hlavně příznivci ofenzívy. Izrael se s Polskými ostrostřelci dlouho přetahovala o vedení, o vítězství se favorité ale museli pořádně porvat a vítězství vybojovali až v závěrečné směně.
datum: 14.07.2015 čas: 12:30
Směna 1 2 3 4 5 6 7 T R H E
Izrael 4 0 1 4 0 2 2 13 10 3
Polsko 6 0 0 2 0 3 0 11 6 3
Vítězný nadhazovač Poražený nadhazovač
Elan David Zashin Tymoteusz Orszulik

Izraelský tým chtěl dát zapomenout na ofenzivně nepříliš povedený zápas proti Chorvatsku, a už v úvodu první směny po trojmetovém odpalu a několika problémech polského nadhazovače Stajera, zaznamenali čtyři doběhy. Jenže co se povedlo nahrát na pálce, to dokázali ještě v dohrávce první směny izraelští hráči prohospodařit. Walky naplněné mety Polsko dokázalo beze zbytku využít, podpořili to dvěma odpaly a rázem to bylo 6:4 pro Polsko.

Následující směny takovou aktivitu v ofenzivě už nenabídly, přesto Izrael dokázala ve třetí směně alespoň jedním doběhem snížit na rozdíl jediného bodu. To tým dokázalo povzbudit a ve směně čtvrté si symbolicky čtyřmi doběhy po čtyřech odpalech vzali dokonce vedení zpět. Nic na tom nezměnila ani snaha polských hráčů a dva vlastní doběhy.

Když v šesté Izraelci přidali další dva body, zdálo se, že si vítězství už favorit vzít nenechá. Jenže velkými chybami v závěru šesté směny darovali Polsku důležité body, vedoucí ke srovnání na 11:11 po šesté směně.

Izrael ale ukázal svou sílu a po promrhaném vedení nesložil zbraně, dalšími dvěma doběhy znovu získal vedení, které v poslední směně bezchybnou obrannou hrou potvrdil.

Ohlasy trenérů:

Brian Klaff (Izrael): „Toto pravděpodobně mohl být ten nejhorší zápas za poslední dva roky, který jsme hráli. Hráli jsme špatně, ale nakonec jsme z toho vyšli s vítězstvím. Polsko hrálo naproti tomu dobrý zápas a musím je velmi pochválit, za to jak dobře hráli. Bohužel jejich nadhazovač se zranil. Kdyby se tak nestalo, mohlo to dopadnout ještě jinak. Takže nakonec je to pro nás štěstí, že jsme z toho vyvázli s výhrou. Myslím, že i hráči jsou nyní rádi, jak to dopadlo. Spadl nám kámen ze srdce. Teď se ale musíme připravit na zápas s Českem. To nebude vůbec jednoduché. Pokud budeme hrát jako nyní, tak nás zabijí. Musíme na náš výkon zapomenout a hrát o hodně lépe.“

Mateusz Macniak (Polsko): „Byl to zápas mezi dvěma týmy na stejném levelu. Nevím, jak ostatní týmy vypadaly a hrály dřív. My jsme nikdy nehráli, takže pro nás to jsou všechno noví soupeři. Včera jsme poprvé vyhráli a dnes jsme prohráli zase. Stále můžeme jenom překvapit. Dnes jsme ale byli blízko, ale rozhodovali malé rozdíly v nadhazovačích. V poslední směně jsme už na Izraelce nestačili. Náš nadhazovač byl zraněn, vypadalo to špatně, protože dostal ránu do hrudi, ale nakonec to vypadá, že je v pořádku a zítra asi bude hrát.“