Češi kralovali čtyři směny, Dánům stačila pátá k vítězství

13.07.2015 | Jan Čech
Po zahajovacím ceremoniálu začal zápas mezi Českou republikou a Dánskem. A pro český tým neskončil úplně nejlépe. Porážkou 5:6.
datum: 13.07.2015 čas: 18:30
Směna 1 2 3 4 5 6 7 T R H E
Dánsko 0 0 0 0 6 0 0 6 4 6
Česká republika 2 0 0 3 0 0 0 5 4 0
Vítězný nadhazovač Poražený nadhazovač
Tobias Holmelund Michal Holobrádek

Zápas po zahajovacím ceremoniálu začal se zhruba dvacetiminutovým zpožděním. V dohrávce první směny obsadil první metu postupně Dominik Čech, ten byl však vyautován při pokusu o krádež mety druhé. Při dvou outech a obsazené první metě Danielem Černým odpálil Jakub Hajný a po chybě obrany běžec z první mety skóroval. Následoval odpal Dana Bukáčka a po první směně byl stav tedy 2:0.

Dánský útok s výjimkou dvoumetového odpalu Madse Gregersena nedokázal v prvních třech směnách obsadit první metu na velice dobře házejícího Michala Holobrádka. Češi přidali ve čtvrté směně další tři body, jenže rozhodnutí přišlo na začátku pátého inningu.

Do té doby bezzubý Dánové skórovali šesti body po třech odpalech včetně trojmetového (Andreas Adelsbaek) a inside the park homerunu (Anton Brown). Češi se ještě s výsledkem snažili něco udělat, nicméně střídající nadhazovač Dánska Lukas Lohmann nepovolil čechům ani srovnání, ani případný pokus o otočení skóre.

Ohlasy trenérů:

Jaroslav Korčák (Česká Republika):„Naše hra byla relativně dobrá. Nepovedla se nám jedna směna, kdy jsme dostali šest bodů a to rozhodlo. Bohužel jsme v průběhu zápasu nechávali nějaké běžce na metách a asi by se zápas vyvíjel jinak, kdybychom je už od začátku stahovali. Chtěli jsme nasadit to nejsilnější, nebáli jsme se, že bychom předčasně ukázali naše trumfy. Chtěli jsme porovnat síly obou týmů.“

Gilles Furnier (Dánsko): Pro nás to byl dobrý zápas. Sice jsme nehráli úplně dobře v obraně, ale nakonec Tobias (pozn.red. Tobias Holmelund, nadhazovač Dánska) obdržel jen pět bodů a nám se povedla jedna směna v útoku.