První vítězství na turnaji si připsalo Polsko

13.07.2015 | Jan Řápek
V souboji dvou turnajových outsiderů se utkala Velká Británie s Polskem. A byli to právě Poláci, kteří se nakonec radovali ze svého vítězství. A to i přesto, že je tam mužský softbal teprve v plenkách.
datum: 13.07.2015 čas: 13:00
Směna 1 2 3 4 5 6 7 T R H E
Polsko 2 3 1 1 14 21 5 1
Velká Británie 3 1 0 5 0 9 4 1
Vítězný nadhazovač Poražený nadhazovač
Kamil Stajer Damon Brown

V prvním utkání turnaje se utkala družstva Polska a Velké Británie. Zápas sliboval napínavou podívanou, a to i přestože oba týmy patří spíše k outsiderům turnaje. Výkonnostně byly ale týmy podle předturnajových prognóz na podobné pozici.

Lépe do utkání vstoupili hráči polského týmu. Mladíci, kteří do teď hráli spíše baseball, se dobře popasovali s britským nadhazovačem a několika postupnými odpaly obsazovali mety a přidávali body.

V momentě, kdy se dostali Poláci do pole, se ale projevil jeden z problémů týmu. Slabý nadhoz. A Velká Británie si s ním dokázala poradit. Poláci naštěstí ukázali dobré schopnosti v poli a podařilo se jim hned v první směně zahrát dva hezké tečované outy na domácí metě.

I tak ale nakonec Britové skóre otočili ve svůj prospěch. Několikabodový náskok polského týmu smazal Britský tým díky celkovým pěti staženým bodům britského pálkaře Anita Aswaniho a nakonec šli do dvoubodového vedení.

Ale ani Británie neoplývala silným pitcherem a Poláci opět strhli vedení na svou stranu a v páté směně se díky odpalům, metám zdarma a britské únavě ujali mohutného vedení 21:9.

Fyzicky i psychicky vyčerpaní Britové už neměli na obrat síly. Poláci tak slaví své historicky první vítězství.

Ohlasy trenérů

Josh Peat (Velká Británie): „Začali jsme dobře, ale byli jsme lehce nervózní. Poláci ale měli dobrý tým, dobře hráli v poli i nadhazovač se solidně uvedl. Právě v nadhazovačích byl pravděpodobně největší rozdíl mezi týmy. Náš nadhazovač se do turnaje musí asi teprve dostat.“

Mateusz Macniak (Polsko): „Byl to náš úplně první zápas v mužském softbale vůbec. Nic jsme od toho neočekávali. Trénovali jsme jenom pár dní před turnajem, abychom nacvičili nějaké věci jako double-play, krádeže a další. Vyhráli jsme a je to pro nás úžasný výsledek. Doufáme, že to pro nás nbude poslední vítězství na turnaji. V současnosti ale jsem nejšťastnější muž na světě asi.“