Individuální statistiky v útoku ovládá Anton Brown, Češi jsou v čele týmových

17.07.2015 | Jan Čech

Anton Brown, levoruký kečr Dánského národního týmu dominoval v nejsledovanějších pálkařský statistikách základní skupiny letošního Evropského šampionátu. Ale nebylo všechno pouze a jenom o tomto Dánovi. Pojďme nahlédnout do individuálních i týmových čísel.

Pálkařské statistiky

Toho, kdo sleduje průběžně turnajové zápasy asi nepřekvapí, že lídrem pálkařských statistik je v několika případech Dán Anton Brown. Má nejvíce hitů (8), nejvíce homerunů (4) a nejvíce stažených bodů (12). Češi zase jednoznačně ovládají tabulku dvoumetových odpalů, kde vede Jan Cabalka (3) a za ním je Martin Turek, Dominik Čech a Marek Volf, ti všichni s dvěma doubly. Český tým navíc vede týmové pálkařské statistiky, kde je týmový průměr .330, což je výrazně vyšší číslo než u ostatních týmů.

Nadhazovačské statistiky

Jediný, kdo odházel v základní skupině tři vítězství je Izraelec Elan Zashin. Nejvíce odházených směn má Brit Damon Brown (18.1). Statistiku umožněných doběhů ovládá Jonáš Hajný a Lukas Lohmann, kteří neumožnili ani jeden doběh. Průměr strikeoutů a největší počet, to je statistika, které vládné Michal Holobrádek (2 SO za směnu, celkem 22 SO). Když se podíváme na týmové čísla, tak zjistíme, že opět vládne tým ČR. Největší rozdíl je ve statistice, která ukazuje průměr povedených odpalů pálkařů soupeře (.098), což v praxi znamená, že pouze jeden pálkař z deseti, dokáže proti českým nadhzovačům úspěšně odpálit.

Polařské statistiky

Nejvíce outů v poli zahrál hráč Izrael Amit Baran (40), hned za ním je Dán Anton Brown (38). Asistencí má nejvíc Elan Zashin (13). Když se podíváme na týmové statistiky hry v obraně, tak zjistíme, že český tým udělal v dosavadním průběhu turnaje pouze jednu chybu. To zbytek týmů jich má výrazně víc, nejméně Polsko (9).

Zápasové nejvyšší čísla a zajímavosti

Nejvíce stažených bodů v zápase měl v utkání Velká Británie - Polsko Amit Aswani (5). Met v jednom zápase napálil nejvíc Dán Anton Brown (8). Marek Bebyn z Polska dostal v zápase s Velkou Británií čtyřikrát metu zdarma. Tymoteusz Orszulik a Šimon Urbánek byli v zápasech s Velkou Británií oba shodně třikrát trefeni nadhozem. Třináct strikeoutů hodili v utkání celkem tři nadhazovači, Tobias Holmelund (Dánsko - Polsko), Michal Holobrádek (ČR - Dánsko) a Bruno Kukolja při svém no-hitteru proti Izraeli. Když jsme načali téma no-hit zápasů, tedy zápasu bez obdrženého hitu,tak kromě Bruna Kukolji odházel takovýto úspěšný zápas ještě Lukas Lohmann (Dánsko - Chorvatsko) a Michal Preclík (ČR - Velka Británie). O kousek výše byl v zápase ČR-Polsko Michal Holobrádek, který odházel dokonce tzv. perfect game, kdy nepustil na metu ani jednoho hráče soupeře.