V poli to byla trochu nuda, přiznal Milan Šulc

16.07.2015 | Jan Řápek
Polaři si v zápase proti Polsku moc nezahráli. Hlavní hvězdou byl totiž nadhazovač Michal Holobrádek, který polské pálkaře do moc akcí nepustil. Aby si zahráli, museli Češi především dobře pálit. Jedním z pálkařů byl i Milan Šulc.

Milan Šulc je odchovancem chomutovských Beavers. Na turnaji se zatím nejčastěji představil jako vnitřní polař na třetí metě. Stejně tomu bylo i proti Polsku. Svůj výkon hodnotil kladně. „Dnes to bylo podstatně lepší než včera. Měl jsem svůj první hit na turnaji. Zatím se mi na pálce moc nedařilo. Uvidíme, jak to půjde dál,“ řekl.

Šulc patří k těm hráčům, kteří už okusili atmosféru nejvyšší mužské soutěže, ale jak sám říká, na pálce se zatím ještě pořádně nepředvedl. „Mám radši rychlejší nadhozy. Na ty pomalejší se špatně časuji, proto jsem nedával tolik odpalů.“

Čechům se zápas proti Polsku nadmíru vydařil. Jednalo se o rychlou podívanou. Hned v první směně se čeští pálkaři blýskli rovnou deseti oběhy. „Bylo to skvělé a určitě to všechny nakoplo. Ve druhé směně jsme ale možná chtěli až moc. Fanoušci taky chtěli moc, takže jsme začali brát špatné nadhozy a nebylo to jako v první směně,“ přiznal. Celkově totiž český tým přidal už jenom jeden bod. I to ale stačilo na pohodlnou výhru.

Skvěle se také předvedla česká nadhazovací jednička Michal Holobrádek. Ten nedovolil ani jeden odpal a ani jednoho hráče nepustil na metu. „Mike házel výborně, takže tam nebylo co hrát. Byla to trošku nuda,“ řekl s úsměvem Šulc. Vzápětí ale svůj vtípek uvedl na pravou míru. „Určitě musíme být ve střehu při každé akci.“

Čechy teď čeká další utkání s Dány. I na něj ale jistě budou dobře připraveni. „Určitě to bude těžký souboj. Musíme nasadit naši nejsilnější sestavu a snad to dáme,“ řekl chomutovský odchovanec.