Na pálku jsem se hodně těšil, říká nadhazovač Jonáš Hajný

15.07.2015 | Jan Řápek
Středeční zápasy Češi zvládli na výbornou. Stoprocentní bilanci potvrdili v zápase s Velkou Británií. Vítězství v poměru 18:0 mluví za vše. Český tým se na výhru ani moc nenadřel. U obou středečních zápasů byl i Jonáš Hajný. Jednou házel, jednou pálil.

„Byl to celkem lehký zápas. Byl jednodušší než ten ranní, měli ještě slabší nadhoz. To naopak Chorvati se zlepšili, ale i tak to byl slabý soupeř. To jsou týmy, které musíme porážet,“ říká o soupeřích jednoznačně Hajný.

Český tým ale své středeční zápasy zvládl a hráči tak za dnešní výkony od trenérů pravděpodobně uslyší především pochvalu. „Možná nám něco vytknou, ale věřím, že to pozitivní bude převažovat.“

Skóre 18:0 po třech směnách vypadá úctyhodně. Útok Čechů tak asi funguje, jak by měl. „Nejpozitivnější bylo, že jsme hodně pálili. Do pole chodilo dost hitů, což se nám před tím tolik nedařilo. Doufám, že už to tak bude pokračovat,“ říká.

Hajný ve středu hrál oba zápasy. Proti Chorvatsku se představil na nadhozu, proti Británii ale hrál první metu a také chodil na pálku. „Určitě radši házím. Na první metě nebo v poli moc nehraju. Večer jsem dokonce po dlouhé době šel i na pálku, na kterou právě kvůli nadhozu moc nechodím. Byl jsem docela natěšený a myslím, že to celkem šlo,“ dodává spokojeně a s úsměvem hráč Žraloků z Ledenic.

A ačkoliv podle svých slov na pálku moc nechodí, rozhodně se za své večerní představení nemusí Jonáš vůbec stydět. Proti pomalejšímu britskému nadhozu si připsal několik pěkných odpalů „Ty pomalejší nadhozy mi vyhovují více. Na tom není nic moc, co zkazit.“

Tři výhry v řadě tak zajistili českému týmu především pohodlné spaní. Ve čtvrtek je čeká poslední zápas ve skupině proti Polsku a Češi do něj určitě půjdou dobře naladěni. „V týmu panuje dobrá nálada. Jsme skvělý kolektiv a držíme při sobě. Bylo dobrý, že nás ani ta porážka od Dánů nějak výrazně neshodila,“ uzavírá ledenický mladík.