Fyzické síly máme dost, říká Dominik Čech

15.07.2015 | Jan Řápek
Když je Středa, hodně dobrého softbalu je třeba. Řekli si asi organizátoři turnaje, když plánovali rozpis. Právě na středu připadl Čechům den se dvěma zápasy. A ten první už mají za sebou. Dominik Čech se svými spoluhráči si poradili s Chorvatskem.

„Hrálo se mi dobře, bylo příjemné počasí. Fanoušků sice nebylo tolik, ale bylo to fajn,“ říká o softbalovém dopolední Dominik Čech, který je odchovancem domácího týmu Painbusters Most.

Po druhé za sebou si český tým poradil se svým soupeřem rozdílem. „Obrana stále hraje velmi dobře. Od zápasu s Dánskem jsme nedostali bod. V útoku ale ještě můžeme přitlačit, protože nadhazovači nejsou takoví, aby se na ně nedalo dát ještě více bodů,“ myslí si Čech, který v průběhu turnaje oslavil své osmnácté narozeniny. V rámci oslavy jej spoluhráči hodili do blízkého bazénu.

Dominik se představil proti Chorvatům jako první pálkař line-upu. Na pálce se prezentoval dvoumetovým odpalem i metou zdarma. „Nadhazovači nejsou moc silní, takže mi to úplně nedělá problém. Jsem zvyklejší spíše na rychlejší nadhoz,“ přiznal po zápase.

Pro český tým se jednalo o třetí zápas na turnaji. „Je to nezvyk. Ráno jsme měli trénink, protože zatím jsme hráli jenom večer od šesti. Teď jsme tedy trénink vynechali a asi v osm ráno jsme vyjeli,“ popsala spojka českého týmu program.

„Na výkonu se to ale vůbec neprojevilo. Fyzické síly máme dost a dva zápasy denně by nám neměli dělat problém,“ dodává.

Druhým zápasem dne bude mač proti Velké Británii. Ta je považována za outsidera turnaje. „Chceme samozřejmě vyhrát. Mohlo by to vyjít na rozdíl ve čtvrté směně,“ říká o soupeři Čech. A má na něj také jasný taktický plán, jak ho porazit. „Musíme se ještě více soustředit a dodržovat disciplínu v boxu.“