Na podobný nadhoz nejsme zvyklí, říká o Izraeli Jan Cabalka

14.07.2015 | Jan Řápek
Druhý den, druhé utkání. Tentokrát ovšem vítězné. Češi si s Izraelem poradili v pěti směnách a konečně se tak na turnaji mohli radovat z výhry. Jedním z důležitých článků sestavy byl i zadopolař Jan Cabalka.

„Myslím, že jsme to mohli zvládnout ještě o něco lépe,“ nechce se příliš vytahovat pravý zadní polař českého týmu. Vzápětí svá slova doplňuje a upřesňuje. „Nejsme úplně zvyklý na podobný typ nadhozu, ale jinak to podle mě bylo v pořádku,“ myslí si.

V úterý večer čekal na Čechy papírově přijatelnější soupeř, než bylo úvodní Dánsko. Navíc Izrael měl za sebou už velmi namáhavý odpolední zápas s Polskem, který skončil velkou přestřelkou 13:11 pro Izrael. „Bylo to jednodušší než včera. Hodně dělal ten nadhoz. Bylo to takové vyčkávací. Přijde nadhoz a rána,“ popsal večerního soupeře hráč z Havlíčkova Brodu.

Sám Cabalka přitom patřil ke klíčovým hráčům utkání. Chodil jako druhý na pálku a hned při svém prvním startu odpálil trojmetový odpal. A pak jej Dan Černý stáhnul pro první bod zápasu. Poté si ještě připsal odpal, při kterém se dostal až na druhou metu. „Myslím, že mě osobně podobné pomalé míče vyhovují. Umím si na ně počkat a dokážu to dobře odhadnout. Jinak netuším,“ hodnotil svůj um s úsměvem.

Češi Izraelce jasně přehráli. Minimálně tedy na papíře podle skóre. „Určitě jsme měli lepší nadhoz, který dnes pracoval hodně dobře. Rozhodně ho musím pochválit,“ pochválil polař svého nadhazovače Jonáše Hajného. Nezahálel ale ani zbytek pole. „Polaři chytili a hodili, co šlo do pole, takže ok. Především vnitřek máme perfektní,“ dokončil pochvalu Cabalka.