Junioři v Zeistu v semifinále

28.05.2015 | Dušan Šnelly
Náročný program juniorské reprezentace pokračoval tradičním turnajem v holandském Zeistu, kde během třech dnů sehrála osm zápasů. Zápasy lze rozdělit na ty, ve kterých nastoupila základní sestava v čele s nadhazovačem Michalem Holobrádkem a na zápasy bez něj. V prvním případě juniorka byla konkurence schopná všem soupeřům a v druhém bohužel žádnému.

Junioři ČR – Braves Braaschat 12:5
V úvodním zápase držel soupeř krok pouze dvě směny, po kterých byl stav zápasu 6:4. Zbytek utkání již patřil jasně juniorce.

Junioři – Meteors London 4:5 po pr.
Juniorka pokračovala v nejsilnějším složení, ale do poloviny zápasu prohrávala 0:1, když se hráči nemohli srovnat s chytře házejícím dánským veteránem Braskem. Teprve ve čtvrté směně ho třemi body přinutili Češi vystřídat a na nadhoz se postavil Roman Matuška. Michal Holobrádek nepřipustil za celý zápas téměř žádný hit, přestože soupeř měl v sestavě řadu známých jmen (Stockford,Lee,…). Přesto nakonec zápas dospěl do tei-breaku, když v dohrávce sedmé směny dokázali Britové na dva auty s velkým štěstím a spíš po chybách v obraně vyrovnat na 3:3. Češi v nastavené směně skórovali jen jednou a povzbuzený soupeř dvěma doběhy ukončil zápas.

Junioři – Holandsko 0:19
Zápas s domácí seniorskou reprezentací bohužel přímo navazoval na předchozí zápas s Londýnem a tak došlo v sestavě juniorky k řadě změn a utkání skončilo naprostým debaklem. Škoda, že Češi nedostali v play-off ještě jednu šanci zahrát si s tímto soupeřem v plné sestavě. Holanďané například prohráli s belgickým Braaschatem.

Junioři – Dánsko 0:6
V neděli ráno po předchozí zkušenosti s Holandskem postavili Češi nejsilnější sestavu a sehráli se stříbrným celkem z loňského ME výborný zápas. Kluboví spoluhráči z H.Brodu Kim Hansen a Michal Holobrádek v zápase jasně dominovali a do páté směny byl stav zápasu pouze 0:2, když oba týmy dosáhly na pouhé dva hity, ten dánský v první směně přinesl Dánům dvoubodové vedení. Když v šesté směně zvýšil soupeř po chybě v obraně na 0:3, vystřídali Češi nadhoz a zápas doházel Jonáš Hajný. Přestože na něj nebyl již žádný odpal, chyby v poslední směně zapříčinily konečné skóre 0:6.

Junioři – Chicaboos 14:6
Již po dvou směnách prohrávali Češi 1:6 a prostřídali zpět do základní sestavy, která zápas dokázala otočit a jasně zvítězit.

Junioři – Quick 1:8
Zápas již nic nemohl změnit na čtvrtfinálových dvojicích a tak ho celý odehráli hráči širšího kádru a Quick si připsal jedinou výhru v turnaji.

Junioři – Braves Braaschat 8:0
V pondělním čtvrtfinále nastoupili junioři proti soupeři, se kterým celý turnaj zahajovali. Belgičané nezaznamenali žádný hit a pouze tři hráči obsadili alespoň první metu. Naopak Češi čtyřmi body v první směně celý zápas rozhodli.

Junioři – Dánsko 0:5
Semifinále bez pauzy navazovalo na předchozí čtvrtfinále a Češi pokračovali ve stejné sestavě. Po čtyři směny byli jasně lepším celkem, což se ale na skóre bohužel neprojevilo a stav zápasu byl stále 0:0. Junioři začali na Valdemara Terkelsena třemi hity v úvodní směně a přesto neskórovali. Za zmínku stojí, že dohrávku této směny zavřeli double outem na oba bratry Terkelseny. Nejblíže otevření skóre byli ve třetí směně, kdy po třímetovém odpalu Dana Bukáčka a následném PB hasili Dánové situaci až tečí na domácí metě. Pátá směna rozhodla o osudu zápasu. Na dva auty s dvěma běžci na metách (oba obsadili metu na chybu) odpálil devátý pálkař line-upu Dánska rozhodující odpal a stáhl tři body. Zápas doházel Kim Hansen, ale i na něj se Češi dokázali prosadit dvěma hity, celkově pak na hity vyhráli 7:6, ale na chyby prohráli 0:4. Dvě z nich přišli v poslední směně a zapříčinily navýšení skóre na konečných 0:5.